Przejdź do treści

Kobido poznań

japoński dotyk piękna i relaksu

naturalny balans dla zdrowia i urody

czym jest?

Nasza twarz jest często odzwierciedleniem tego, co się dzieje gdzieś głęboko w środku nas samych. Można z niej odczytać nie tylko to, co widać na zewnątrz (koloryt, zmarszczki, naprężenie i nawilżenie skóry itp.), ale przełożyć to na funkcjonowanie naszych narządów wewnątrz organizmu oraz oczywiście emocje. Twarz jest przecież tą częścią naszego ciała, którą widać już na pierwszy rzut oka i tą reagującą najczęściej mimowolnie i niemalże od razu na różnego rodzaju sytuacje. 

Kto by przypuszczał, że ukryte w jej głębi meridiany i punkty akupresurowe mogą mieć tak istotne znaczenie dla naszego zdrowia, relaksu oraz urody?

Masaż twarzy KOBIDO bierze wszystkie te aspekty pod uwagę. Podczas zabiegu zostają poruszone nawet najgłębsze warstwy skóry, a przez to odczuwamy prawdziwie głęboki relaks, który może objąć i resztę ciała. Tak intensywny rytuał może też pomóc nam uwolnić nagromadzone emocje, a jako efekt uboczny wpłynąć na poprawę jakości naszej skóry. Nie bez powodu bowiem jest on utożsamiany z efektami liftingu bez skalpela.

tradycja sięgająca starożytnych Samurajów

Zabieg KOBIDO jest gałęzią ANMA – tradycyjnej japońskiej terapii masażu. 

Jest on jedną z najstarszych i najbardziej skomplikowanych technik masażu na świecie. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż jego początki (wedle pewnych źródeł) sięgają tysiące lat wstecz, do historii starożytnych Chin. Jako pierwsi stosowali go bowiem Samuraje, dla których zabieg ten był swojego rodzaju ćwiczeniem mającym na celu przywrócić ciału równowagę fizyczną i mentalną poprzez odpowiednie techniki manualne i energetyczne.

Doświadczenie to przyjęło się w XV wieku ponownie w Japonii, gdzie w tamtych czasach było zabiegiem przeznaczonym jedynie dla przedstawicieli rodziny carskiej oraz osób szlachetnie urodzonych.

Na szczęście dziś pozwolić sobie na nie mogą nie tylko Ci posiadający błękitną krew, ale i osoby, które po prostu szukają technik relaksacyjnych, wypoczynku, wierzą w pozytywne skutki oddziaływania tej techniki zarówno dla umysłu, jak i ciała.

Kobido - etapy rytuału

KOBIDO jest zabiegiem wieloetapowym oraz wielopłaszczyznowym. Można w nim wyróżnić kilka faz:

1

Przygotowanie twarzy

aby praca w obszarze twarzy była jak najbardziej owocna, należy ją do tego przygotować poprzez jej oczyszczenie oraz wstępny drenaż.

2

Nawilżenie twarzy

na skórę twarzy są nakładane naturalne olejki, których zadaniem jest ułatwienie wykonywania różnego rodzaju ruchów manualnych na jej powierzchni oraz jej ujędrnienie.

3

Masaż głębokich struktur mięśniowych

stosuje się go dla rozluźnienia spiętych na co dzień mięśni. Dzięki niemu usprawnia się krążenie oraz pobudzone zostają najgłębiej położone warstwy tkanek i mięśni, które często są uśpione. W efekcie tych działań do naszej twarzy zaczyna dopływać intensywnie krew.

4

Relaksacja twarzy

na tym etapie celem staje się likwidacja napięcia emocjonalnego.

5

Drenaż limfatyczny

niweluje opuchliznę. Polega na stosowaniu różnorodnych technik liftingujących: szczypania, ciągnięcia, ugniatania. Wszystko to po to, aby usunąć martwy naskórek, pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i sprężysta.

6

Akupresura

odpowiedni ucisk na punkty meridianów na twarzy pozwala na oddziaływanie na poszczególne organy. Przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie oraz równoważy energię przepływające przez nasze ciało.

Po zabiegu możemy odczuwać różnego rodzaju przyjemne efekty: spokój, wyciszenie, harmonia, lekkość twarzy lub ciała. Udrożniony zostaje przepływ energii Qi (energii witalnej organizmu) na twarzy. Skóra nabiera blasku i świeżości. Jest pobudzona. Zmarszczki mimiczne są spłycone i stają się mniej widoczne.

Ponieważ, wbrew pozorom, zabieg może silnie oddziaływać na organizm człowieka, zdarzyć się mogą sporadycznie reakcje związane z bólem głowy  czy trudnościami z zaśnięciem. Jest to jednak efekt naturalny będący odpowiedzią na zapotrzebowanie organizmu na oczyszczenie. Zaleca się wówczas nawadniać organizm.

zalety dla duszy i ciała

Rytuał KOBIDO niesie za sobą szereg zalet – zarówno tych zdrowotnych, jak i wizualnych. Najważniejsze z nich to:

przeciwskazania do zabiegu Kobido

Niestety są i wyjątki, o których warto wspomnieć względem korzystania z tej techniki masażu. Istnieją bowiem pewne przeciwskazanie do zabiegu KOBIDO. Należą do nich m.in.:

  • Stany zapalne organizmu (np. znacznie podwyższona temperatura);
  • Stany zapalne skóry na tle alergicznym lub zakaźnym;
  • Zranienia skóry bądź inne przerwania jej ciągłości;
  • Cera naczynkowa (wykonujemy masaż, ale delikatniej);
  • Stany zapalne uzębienia lub ekstrakcja zęba bezpośrednio przed zabiegiem;

szczególnie polecany dla …

Tak naprawdę, poza małą grupą osób z przeciwskazaniami, KOBIDO przysłużyć się może KAŻDEMU. Jeśli zatem marzysz o relaksie połączonym z efektem liftingu i lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym, masaż twarzy może przynieść wiele korzyści i Tobie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących relaksu i odpoczynku, pracujących wiele godzin przed komputerem, cierpiących na bruksizm, migreny oraz świadomych na tyle, aby pozwolić sobie na tę odrobinę czasu wyłącznie dla siebie.

klienci o labradorycie

Iwona Pozniak
Iwona Pozniak
2023-06-24
Przyszłam na masaż a dostałam wsparcie na poziomie ciała i umysłu, o jakim nawet nie marzyłam. Z całego serca polecam usługi Ani. Przestrzeń którą stworzyła w Labtadorycie jest piękna oraz pełna ciepła, bezpieczeństwa, zrozumienia i akceptacji. Ogromną wiedzę i doświadczenie Ani czuć od razu zarówno w rozmowie jak i w każdym masażu, do tego ogrom serca które Ania wkłada w swoją pracę dają niesamowite efekty. Duży plus lokalizacji gabinetu: darmowy duży parking przez budynkiem (zawsze jest miejsce), dojazd komunikacją miejską, gabinet w cichym miejscu Z całego serca POLECAM
Krzysztof Charzewski
Krzysztof Charzewski
2023-06-23
Super.
Joanna
Joanna
2023-06-21
Miłość od pierwszego doświadczenia 🙂 Dziękuję Wam kochani za wspólną podróż! Ukojenie, rozluźnienie, otulenie w połączeniu ze łzami szczęścia. W pięknym płynięciu i odkrywaniu! Wdzięczność za Was i za to, czym się dzielicie. Z całego serca polecam każdemu czas spędzony z Anią i Robertem 🙂 🙂
Aniela K.
Aniela K.
2023-01-29
Polecam! Sama masuję i wolę chodzić do najlepszych! Masaż 5, czystość i atmosfera 5!
Gabriela Berwid
Gabriela Berwid
2023-01-17
Nie lubie za bardzo masaży, ale czuję, że moje ciało gromadzi cały stres i trudne emocje. Nikt nie potrafi się nim lepiej zaopiekować niż moja mama. Dzięki niej, masaż przestał być obowiązkiem wobec ciała, stał się ciekawą przygodą i przyjemnością. Wizyta u mamy to jak spotkanie z dobrym znajomym, na które się czeka z niecierpliwością.
Justyna Anioła
Justyna Anioła
2023-01-17
Cudowne miejsce i cudowna kobieta 🙂 Jeśli czujesz potrzebę z ciała albo z duszy to nie ma co się długo zastanawiać - trzeba pozwolić Ani działać 🙂
Beata Iwanicka
Beata Iwanicka
2023-01-16
Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, Jeśli chcesz ukochać swoje ciało i duszę, Jeśli chcesz się zatrzymać, Jeśli chcesz się przenieść do "pudełka nicości", Jeśli chcesz popracować nad rozwojem siebie, - to miejsce jest dla Ciebie! Jeśli szukasz bratniej duszy, pełnej miłości i empatii - to Ania jest dla Ciebie!
Paulina Plat
Paulina Plat
2023-01-16
Nigdy nie sądziłam, że można dotykiem objąć dusze 🙂 Ania to potrafi. Labradoryt to miejsce, gdzie człowiek wraca do równowagi, do siebie po prostu :)) Niesamowite przeżycia gwarantowane 🙂
Renata Skąpska
Renata Skąpska
2022-09-30
Relaks nie tylko dla ciała i duszy ale Ania jest osobą idealnie dopasowującą się w potrzeby. Przekazuje wartościową wiedzę a masaż to ceremonia całego spotkania. Polecam z całego serca 🙂

Zabieg Kobido w Poznaniu

Twoja chwila dla relaksu i urody Poznań

kim Jestem

dlaczego labradoryt

Specjalizuję się w zabiegach holistycznych, które postrzegają człowieka jako trójnóg – Ciało Duszę i Umysł. Głęboko wierzę w to, że tak kompleksowe podejście jest dla nas dobre, przynosi ukojenie i naprowadza nas na właściwą ścieżkę. W swojej pracy łączę masaże ajurwedyjskie, hawajski Lomi Lomi Nui, japońskie masaże twarzy z Łagodną Bioenergetyką, aromaterapią i kamertonami (regulacja i oczyszczanie czakr). Uwielbiam pracować intuicyjnie, wsłuchiwać się w ciała i dawać im to czego potrzebują. Postrzegam siebie jako towarzysza w Waszej podróży do siebie.

Anna Wylegalska Komisarek

dołącz do nas

odkryj labradoryt w mediach społecznościowych