Przejdź do treści

Gimnastyka słowiańska poznań

najbardziej kobieca gimnastyka świata
Warsztaty gimnastyki słowiańskiej w Poznaniu

Gimnastyka słowiańska

czym jest?

W życiu zdarzają się i te gorsze dni, kiedy to potrzebujesz dobrego słowa, masz obniżony nastrój albo nawet chciałabyś uciec i zaszyć się gdzieś w ciszy i poczuciu wyłącznie własnej obecności. Niekiedy jest Ci po prostu źle, ale nie wiesz dlaczego. Jest wiele metod i sposobów radzenia sobie z tymi trudnymi chwilami. Gimnastyka Słowiańska jest jedną z nich.

Jest to pradawna i niezwykle subtelna praktyka gimnastyczna, którą przywrócono do życia w latach 90. XX wieku na ziemiach białoruskich. Stamtąd właśnie przywędrowała w ostatnich latach do Polski i cieszy się coraz większą popularnością. Ta forma aktywności jest przeznaczona wyłącznie dla Kobiet, gdyż jest ściśle związana właśnie z ich układem hormonalnym. Łączy świat duchowy i materię. Przeplata się w niej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Pozwala dotrzeć do głębi siebie oraz mądrości rodowej poprzez metafizyczną  pracę z przodkami.

Składa się na nią zestaw 27 ćwiczeń, które zostały podzielone na 3 grupy zwane Światami. Każdy Świat zaś tworzy 9 kręgów, które symbolizują poszczególną praktykę.

pełnia przenikających się Światów

Praktyka Słowiańska wyróżnia Świat Górny, Świat Średni oraz Świat Dolny. Każdy z nich przejawia się w nieco innej sferze naszej egzystencji. Integracja tych wszystkich Światów pozwala na świadome kierowanie swoim życiem oraz daje poczucie wewnętrznej harmonii, która sprawia, że coraz pełniej potrafimy się nim cieszyć.

GÓRNY ŚWIAT (PRAVI) ​

Jest to Świat Bogów. Stanowi on odzwierciedlenie miłości, czystych myśli i intencji. Ćwiczenia wykonuje się w pozycji stojącej, która pozwala stopom na pewne i stabilne uziemienie oraz połączenie z Matką Ziemią. Z drugiej zaś strony poprzez czubek głowy możemy osiągnąć połączenie z potężną energią Słońca.​

ŚREDNI ŚWIAT (JAVI)

Przyporządkowany jest mu Świat Ludzi. Stanowi swego rodzaju łącznik pomiędzy Światem Górnym i Dolnym, a więc zapewnia równowagę energii żeńskiej i męskiej. Odzwierciedla nasze bycie „Tu i Teraz”, w zgodzie i akceptacji ze samą sobą. Pozycją wyjściową w tym Świecie jest pozycja klęcząca.​

DOLNY ŚWIAT (NAVI)

Tworzy go Świat naszych Przodków. Jest więc praprzyczyną naszych zachowań, reakcji na sytuacje życiowe oraz powstających w ich wyniku emocji, które często są nieświadome. Wielokrotnie natomiast mogą być związane z przeszłością naszą lub naszych przodków. Jak sama nazwa nawiązuje, praktyka odbywa się w pozycji dolnej – ciało podpiera się na kolanach oraz łokciach.​

zalety podążania ścieżką pradawnych Słowianek

Szereg korzyści wypływających z praktyki słowiańskiej mówi sam za siebie. Oto lista najważniejszych atutów, które można uzyskać dzięki regularnej praktyce:

Gimnastyka Słowiańska – Warsztaty w Kręgu Kobiecych Serc

Jeżeli czujesz, że i Ty pragniesz odkrywać siebie na nowo. Zależy Ci na utrzymaniu zdrowych i dobrych relacji ze samą sobą. Chcesz poczuć pełnię w ciele, duszy i umyśle, zachęcam do skorzystania z warsztatów w kobiecym kręgu. Tutaj nie ma oceniania, porównywania, oczekiwań. Wspólne warsztaty są doskonałą okazją do bycia sobą i w sobie. 

Nasz kobiecy krąg to bezpieczna przestrzeń, w której możesz wyrażać siebie i pracować nad własnym rozwojem w szerokim tego słowa znaczeniu. 

Warsztaty odbywają się regularnie, co tydzień. Jest to czas, który możesz podarować wyłącznie sobie.

Praktyka odbywa się w małym gronie Kobiet, ale z chęcią poprowadzę również zajęcia indywidualne dla Zainteresowanych.

Twój indywidualny zestaw ćwiczeń

W Gimnastyce Słowiańskiej każde ćwiczenie ma swoje znaczenie oraz intencję, z którą możemy je wykonywać. Układa się je w zestawy zawierające siedem ćwiczeń z przenikających się wzajemnie wszystkich 3 Światów. Na każdy dzień można ułożyć inny zestaw, który determinuje horoskop słowiański. 

Dla każdej Słowianki można również stworzyć indywidualny zestaw ćwiczeń, który jest wyliczany na podstawie daty, godziny oraz miejsca urodzenia.

Jeśli temat ten jest bliski i Twemu sercu, z chęcią wyliczę unikatowy zestaw ćwiczeń i dla Ciebie.

klienci o labradorycie

[grw id="1178"]

Gimnastyka Słowiańska Poznań

Czy jesteś gotowa na spotkanie sama ze sobą? Czy jesteś ciekawa, co kryje Twoja głęboka świadomość? Czy, w końcu, pragniesz pracować ze swoim ciałem, duszą i emocjami na wszystkich poziomach?

Jeśli na choć jedno pytanie, Twoja odpowiedź była twierdząca, Gimnastyka Słowiańska może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. <3

kim JESTEM

dlaczego labradoryt

Specjalizuję się w zabiegach holistycznych, które postrzegają człowieka jako trójnóg – Ciało Duszę i Umysł. Głęboko wierzę w to, że tak kompleksowe podejście jest dla nas dobre, przynosi ukojenie i naprowadza nas na właściwą ścieżkę. W swojej pracy łączę masaże ajurwedyjskie, hawajski Lomi Lomi Nui, japońskie masaże twarzy z Łagodną Bioenergetyką, aromaterapią i kamertonami (regulacja i oczyszczanie czakr). Uwielbiam pracować intuicyjnie, wsłuchiwać się w ciała i dawać im to czego potrzebują. Postrzegam siebie jako towarzysza w Waszej podróży do siebie.

Anna Wylegalska Komisarek

bądź na bieżąco

odkryj labradoryt w mediach społecznościowych